تقویم رویداد ها

  لیست رویداد ها

  متن خبر

  گزارش پیشرفت‌های فناوری نانو مربوط به سال‌های 2006 تا 2016 توسط مؤسسه ایمنی شغلی آمریکا

  تاریخ : 1396/06/22 تعداد بازدید : 363
  مؤسسه ملی ایمنی شغلی ایالات متحده (NIOSH) ، گزارشی با عنوان "برنامه ملی تحقیقات شغلی، بررسی سال‌های 2006 تا 2016 " منتشر کرده است. در این گزارش، بهبود ایمنی و بهداشت شغلی کارگران و میزان استفاده از نتایج پژوهش‌های جدید طی سال‌های 2006 تا 2016، بررسی شده است.
  برنامه فناوری نانو که یکی از بیست و یک برنامه چندبخشی بیان شده در این گزارش است، با استفاده از نتایج تحقیقات علمی باعث استفاده مؤثرتر از روش‌های کاهش اثرات نامطلوب مواد حاوی ساختارهای طولی کمتر از 100 نانومتر می‌شود. 
  علاوه بر گزارش اصلی، این مؤسسه چندین برنامه مکمل یک بخشی و چندبخشی نیز منتشر کرده است. هدف اصلی مؤسسه از برنامه چندبخشی فناوری نانو، مدیریت ملی و بین‌المللی تحقیقات مربوط به پیامدها، آسیب‌‌ها و بیماری‌های ایجاد شده در اثر کار با نانومواد و نانوذرات و همچنین آنالیز برنامه‌های کاربردی بالقوه در زمینه ایمنی و بهداشت شغلی است.
  مرکز تحقیقات فناوری نانو ایالات متحده (NTRC)، یک برنامه مؤثر تحقیقاتی ارائه کرده است که منجر به درک بهتر خطرات نانو‌مواد می‌شود. این برنامه شامل روش‌های ارزیابی نقاط احتمالی مواجهه کارگران با نانومواد، راهنمای ارزیابی خطرات و ریسک نانو‌مواد و همچنین حد مجاز پیشنهادی مواجهه، چارچوب ارزیابی سلامت انسان و راهنمای عمومی مدیریت ریسک می‌باشد که باعث افزایش ایمنی کارگران و پیشرفت مطمعن و ایمن فناوری نانو می‌شود. 
  طبق این گزارش، مؤسسه NIOSH با استفاده از ارزیابی مستقیم فرآیندهای تولید نانو، توانسته است میزان مواجهه کارگران با نانو‌مواد را اندازه بگیرد و توصیه‌هایی برای کنترل و کاهش خطرات ارائه دهد.
  نتایج کلیدی به دست آمده از این تحقیقات، از اقدامات شرکت‌هایی که روش‌های مهندسی کنترل، نحوه کار و حد مجاز مواجهه پیشنهادی را تغییر داده و اصلاح کرده‌اند، به دست آمده است.